Žáci školní družiny si připravili zdravou svačinku

Dne 15.5.2019 se uskutečnila další akce naší školní družiny s názvem „Připrav si zdravou svačinku. Žáci ze školní družiny si vyzkoušeli, jak snadné je připravit si vlastnoručně zdravou svačinku. Naučili se, jak důležité je poslouchat pokyny dospělých, dodržovat bezpečnost při práci, spolupracovat, a hlavně si pochutnali.

V rámci tematicky zaměřeného dne jsme se dopředu připravovali na náš společný den. Naučili jsme se společnou básničku, abychom všechnu energii z jídla mohli využít, a věděli, kolik jídla máme denně sníst, které jídlo nám prospívá a které nám naopak škodí. Nezapomněli jsme ani na důležitost pitného režimu a hlavně dostatek pohybu, kterému bude věnován náš příští tematický den, který se uskuteční dne 12.6.2019.

Při samotném tematickém dni byla pro žáky družiny připravena ochutnávka ovoce a zeleniny a ti si sami umyli a nakrájeli zeleninu, připravili rajčatovou pomazánku, se kterou si vyrobili chutné chlebíčky a další chlebíčky si připravili s máslem a sýrem.

Všichni byli moc šikovní, práce jim šla velmi dobře od ruky a tak nebylo překvapením, že jsme i s úklidem celý tematický den krásně zvládli. Chtěla bych poděkovat rodičům, je vidět, že svoje děti doma učíte i praktické věci, takže se je nebojte i dále zapojovat do chodu domácnosti, uvidíte, že i oni Vám pak budou vděční.

Mgr. Martina Nakládalová

63 queries in 1,059 seconds. From 44.220.44.148 --ID--: