„Žabí skok – každý může přispět k vítezství“

Dne 12.6.2019 se uskutečnila poslední akce školní družiny v tomto školním roce. A není lepší způsob, jak lépe završit dlouhý školní rok, než sportovní akcí spojenou s vodou, vzděláváním, týmovým duchem a nakonec i nějakou tou sladkou odměnou.

V červnu se žáci naší družiny zaměřili na vodní ekosystémy a jejich obyvatele, tentokrát to byli bezocasí obojživelníci, tedy žáby. Společně jsme se naučili říkanku i s divadelním doprovodem a nutno říct, že kapitáni jednotlivých družstev mohli být na svoje žabky hrdí, protože už první úkol se jim moc povedl.

Druhým úkolem bylo vyslechnout si něco o způsobu života žab, jejich zajímavých dovednostech a zvláštnostech a rozlosovat se do jednotlivých skupin, tedy skokanů, rosniček, kuněk a ropuch. Každá ze skupin si podle toho, co slyšela a viděla, vytvořila krásný transparent.

A posledním úkolem bylo vyhrát netradiční žabí zápolení, které se skládalo ze čtyř disciplín, žabího skoku, který měl ukázat, jak žabky umí lovit a postarat se o svůj tým, žabí záchrany, která prověřila, jak umí žabky spolupracovat, žabího slalomu, který prověřil schopnost týmu rychle utéct, a disciplíny žabí vejce, kde nebojácnost žab vedla k záchraně celé populace.

Všichni žáci prokázali soutěživého ducha, schopnost týmové spolupráce, obrovskou dávku vzájemné tolerance a respektu a také chuť si pomáhat. Musím říct, že to bylo nádherné sportovní odpoledne a na jeho závěr přišla sladká odměna při vyhlašování výsledků, někdo musí být první a někdo poslední, ale pro mě byli vítězové všichni, protože dokázali držet pospolu a splnit všechny mnohdy náročné úkoly.

A co naše žabky? Pro ně byla asi největším vítězem i odměnou voda, kterou se mohly celé namočit a osvěžit v horkém odpoledni.

Sportovní výsledky:

  1. Skokani
  2. Ropuchy
  3. Kuňky
  4. Rosničky

Mgr. Martina Nakládalová

66 queries in 1,156 seconds. From 35.174.62.162 --ID--: