Výstava NASA – Space Mission

V pátek 17. května 2024 zažili žáci a žákyně 8. třídy a 9. A vesmírné dobrodružství. 🤩🚀🪐

Navštívili výstavu Space Mission, propojující vzdělávání a zábavu, kde se hravou formou dozvěděli důležité informace o letech do vesmíru, a tak si prohloubili znalosti nejen z matematiky a fyziky. 🤓💪

Díky NASA a vzdělávacímu centru a muzeu Cosmosphere, které uchovává všechny kusy techniky, skafandry, kosmické lodě, motory raket nebo třeba počítače, které se vrátily z vesmírných misí a doslova se dotkly vesmíru, měli žáci možnost tyto originální artefakty v rámci výstavy vidět. 🛰☄️😮 Mohli se také seznámit s prvními astronauty, vyzkoušet si přistání na Měsíci ve virtuální realitě nebo se podívat do vesmírné stanice Mir. 👨‍🚀🌕

Prototypy lunárních vozidel, obrovské průchozí modely raketoplánu a orbitální stanice zde byly doplněny projekcemi. Někteří žáci si na opravdovém leteckém trenažéru – gyroskopu – vyzkoušeli výcvik pilotů a astronautů. 👩‍🚀🤢💫

Druhé patro budovy pak slouží jako vyžití pro mladší děti, což ale některým vůbec nevadilo 🤔, užili si tak i prolézačky či autíčka. 😅 Výstava se všem moc líbila a již se těšíme na další exkurze. 😊

63 queries in 1,035 seconds. From 44.220.44.148 --ID--: