Výlet turistického kroužku

Hronov – Malé Svatoňovice – Náchod

Ve dnech 22. a 23. června se náš turistický kroužek vydal po stopách českých velikánů Karla Čapka, Josefa Čapka, Heleny Čapkové, Josefa Škvoreckého, Egona Hostovského a Aloise Jiráska.

Všechno začalo v Hronově, kde jsme se podívali do interaktivního muzea Pod Čepicí. Mohli jsme si zde vyzkoušet, jak funguje chemie kolem nás. Poté jsme se podívali na divadlo Aloise Jiráska, navštívili jsme jeho rodný dům i jeho hrob.

Po přesunu do Malých Svatoňovic jsme zjistili vše o životě rodiny Čapků ve zdejším muzeu. V Malých Svatoňovicích jsme přespali a ráno se vypravili do Náchoda na zdejší zámek, vyfotili se s tamním rodákem Josefem Škvoreckým. Po obědě jsme nastoupili do vlaku, který nás zdárně dovezl zpět domů. Těšíme se po prázdninách na další dobrodružství nazvané Po stopách českých spisovatelů.

65 queries in 1,129 seconds. From 44.200.194.255 --ID--: