Volba povolání – SŠ grafická

Ve čtvrtek 25. 1. navštívili naši deváťáci a vybraní žáci osmé třídy v rámci volby povolání Střední školu grafickou, kde se seznámili se všemi maturitními obory, které škola nabízí. 😎

Napřed je paní zástupkyně odborného výcviku provedla školou, kde probíhá praxe i odborná výuka oborů jako je Reprodukční grafik pro média, Polygrafie, Obalová technika, Tiskař na polygrafických strojích a Technik dokončovacího zpracování tiskovin. Během dopoledne se tak seznámili s tím, co všechno vlastně polygrafický průmysl obsahuje a následně v kreativních dílnách sami u grafiků vytvářeli vlastní navržené samolepky, v tiskařské dílně se seznámili s technikou sítotisku a potiskli vybraný motiv na tričko, a nakonec si v knihařské dílně vyzkoušeli, jak probíhá výroba dárkové krabičky i s ozdobným potahem. 🎁

Ve všech oborech se jim věnovali a pomáhali již zkušení studenti jednotlivých oborů. V tiskárně dokonce naši žáci mohli vidět, jak probíhá samotný proces zadané zakázky od firmy, kde studenti tiskli kalendáře a časopisy na ofsetovém stroji. 💪

Bylo to velmi příjemné dopoledne plné nových zkušeností a třeba se někdo i rozhodne a zvolí si právě SŠ grafickou pro další studium. 🤓

63 queries in 0,238 seconds. From 44.200.86.95 --ID--: