Střední škola grafická – volba povolání

Po delší covidové pomlce naši deváťáci opět zavítali v rámci volby povolání na Střední školu grafickou. Čekalo je perfektně připravené dopoledne v kreativních dílnách, kde se našim žákům věnovali jak studenti, tak i učitelé odborného výcviku.

Seznámili se s oborem Tiskař na polygrafických strojích, kde si vyzkoušeli potisknout technikou sítotisku tričko nebo plátěnou tašku. Po vzájemném výběru a dohodě si vybrali motiv a mohli začít s tiskem. Další obor Technik dokončovacího zpracování tiskovin probíhal, jak říkají studenti, v knihárně, kde si žáci vyzkoušeli, jak se tvoří dárková krabička s potahem a vzorem, který se jim líbil.

Nakonec je paní zástupkyně odborného výcviku provedla školou, kde probíhají praxe i výuka ostatních studijních oborů jako je Reprodukční grafik pro média, Polygrafie a Obalová technika.

Celé dopoledne probíhalo jako vždy ve velmi příjemném prostředí, kde po celou dobu panovala velmi příjemná nálada a atmosféra.

66 queries in 1,041 seconds. From 44.220.44.148 --ID--: