Školní zahrada je otevřena

Dne 3.dubna 2019 se ve školní družině uskutečnila akce s názvem „Otevírání školní zahrady“. Žáčci se proměnili v krásnou zahradní družinu vil a skřítků, svojí nádhernou proměnou přivolali ducha zahrady, se kterým pak svým zpěvem a tancem připravili zahradu na také sebe na práci, která je čekala a kterou zdárně zvládli.

V rámci tematicky zaměřeného dne, se již v předcházejícím týdnu žáci družiny pravidelně připravovali na otevírání zahrady. Nachystali si masky v podobě vil a skřítků a také pestrý klíč, který zajistil, že naše zahrada zůstane otevřenou až do podzimu. A protože se musíme také učit, nechyběla ani písnička přivolávající všechny víly a skřítky do práce.

Během samotného otevírání školní zahrady si žáčci vyzkoušeli jaké je to zametat, hrabat, okopávat, sázet, sít, zalévat a starat se o zahrádku. Všichni se do práce hrnuli jako draci, vůbec nepřipomínali něžné víly a malé skřítky, ale byli to úžasně rychlí, svědomití a pilní pracanti plní síly a odhodlání všechno stihnout.  Všechno se podařilo báječně a na záhoncích už nám roste máta, kterou budeme moct dávat do vody studené i si z ní vařit čaj, a za chvíli vykoukne také hrášek.

Všechny děti byly na zahradě moc spokojené a už se těší na další akci, moc spokojený je s nimi i jejich duch zahrady.

Mgr. Martina Nakládalová

67 queries in 1,183 seconds. From 44.220.44.148 --ID--: