6. AB za poznáním minulosti, současnosti i budoucnosti

Školní výlet do KOVOZOO

6.AB navštívila jedinečnou a jedinou kovozoo v Evropě  a to ve Starém Městě u Uherského Hradiště, jejíž jsou součástí jsou profesionální kováři, domácí kutilové a kreativci,  kteří svým osobitým a originálním způsobem vytvořili zvířata z kovového odpadu,  která vypadají jako živá a dokonce v životní velikosti.                                                                  

Cílem kovozoo je ukázat lidem, že i již nepotřebný materiál, staré nebo zrezivělé materiály mohou být ohromující a užitečné. Kromě zvířátek se v areálu nachází i maják šrotík, který slouží jako rozhledna do okolí Velké Moravy, loď naděje,  letoun L-610, vláček Steelinka a vyhlídkové lávky, které vás provádí světem zpracování a recyklace odpadů.

Zkrátka byl to krásně prožitý den a vydaření výlet.

Cosmos Discovery

V pátek 08.06 2018 byli žáci šestých, osmých a devátých tříd na výstavě „Cosmos Discovery“, kde se seznámili se současností a budoucností kosmonautiky. Výstava byla velmi zajímavá a poučná.

RETRO VÝSTAVA „LÉTO V BRNĚ“

Žáci 6.A,B navštívili netradiční výstavu s názvem „Léto v Brně“, která jim přiblížila dřívější trávení volného času, hygienické návyky, dobovou letní módu. Ukázala jim, jak dříve vypadaly městské  a říční lázně, plovárny a sportoviště. Nakonec shlédli módní přehlídku plavek od těch historicky nejstarších až po současnost.

Všem se výstava velmi líbila.

67 queries in 1,064 seconds. From 44.220.44.148 --ID--: