Robotická soutěž – ROBOEXPO 1. ročník

Nejen nadšenci robotiky a LEGO kostek se 20. 6. 2023 sešli v tělocvičně ZŠ Košinova za podpory městské části Brno – Královo Pole při prvním ročníku soutěže ROBOexpo. 🤖🏆

První soutěžní disciplínou byl robot, který zvládne sledovat čáru. 🎯 Vítězné příčky obsadily žáci naší školy a na čtvrtém místě se umístili žáci ZŠ T.G. Masaryka Drásov. 💪

Druhá disciplína byla výstava robotických pomocníků v domácnosti. 🦾 Vznikly krásné kreativní nápady, které každý tým zkonstruoval, představil a odprezentoval před odbornou porotou. Bezkonkurenčně se na 1. místě 🥇 umístili žáci ZŠ Úvoz se svým vynálezem kukačkových hodin ⏱️🐦. Druhou příčku🥈 obsadili žáci ze ZŠ Drásov se svým robotickým vysavačem 🦿🕵️‍♂️ A na 3. místě 🥉skončili žáci ze ZŠ Kamínky, ti sestavili kuchyňský mixér vhodný do každé domácnosti.

Poslední tajnou disciplínou byl souboj SUMO robotů, která prověřila i zkušené stavitele. 🏆

I přes počáteční problémy s programováním kódu pro útok proti soupeři se robotické klání vydařilo.

Medaile získali 🥇ZŠ Drásov🥈ZŠ Košinova🥉ZŠ Kamínky.

Děkujeme Smartbricks za spolupráci s organizací soutěže a městské části Brno – Královo Pole za podporu díky které se tato soutěž mohla realizovat a těšíme se na všechny robotí stavitele a soutěžící na příštím ročníku soutěže.

Přejeme všem krásné prázdniny! ❤️

65 queries in 1,081 seconds. From 44.200.194.255 --ID--: