Putování po krajských městech – Plzeň – 11. 6. – 12. 6. 2022

S turistickým kroužkem jsme se v sobotu 11. června 2022 vydali na putování po krajských městech České republiky. První zastávkou byla Plzeň.

Sešli jsme se na nádraží v Králově Poli a vlakem jsme se vydali do Prahy, kde nás čekal přestup na další vlak. Do Plzně jsme dorazili kolem poledne, ubytovali jsme se v ubytovně plaveckého bazénu Slovany. Naším prvním cílem byla plzeňská zoo. Návštěvu u zvířat jsme si všichni velmi užili. Cestou zpět jsme procházeli přes náměstí Republiky, kde jsme mohli obdivovat jeho dominantu, katedrálu sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v České republice.

Druhý den jsme měli v plánu navštívit Muzeum loutek v Plzni, které sídlí na náměstí Republiky. V muzeu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o historii loutkářství na našem území, také jsme si mohli vyzkoušet zahrát představení. Poté jsme se vydali směrem zpět do Brna. Výlet se vydařil a již se opět těšíme na další úžasná dobrodružství.

63 queries in 0,232 seconds. From 44.200.86.95 --ID--: