PROJEKT Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedů jsou vzdělávacím projektem Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd. Mají za úkol pod vedením svého učitele a za podpory koordinátora vyzpovídat pamětníka, natočit jeho celoživotní vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument.

Někteří podle příběhu kreslí komiks, jiní tvoří prezentaci pro spolužáky, další se vydají do Českého rozhlasu, kde jim redaktoři pomohou sestříhat nahrávku do rozhlasového dokumentu. Děti se také mohou zúčastnit video workshopu, kde se naučí základům práce s kamerou i tomu, jak natočený materiál sestříhat. Nakonec vystoupí před publikem a výsledky své práce představí veřejnosti a odborné porotě.

Za naši školu se projektu zúčastní pětičlenný tým složený ze žáků 8.A a 9.B.

  • Natálie Bůžková
  • Yuliana Reblyan
  • Roman Watzinger
  • Eric Moya
  • Michal Froňk

Jejich vedoucí bude paní učitelka Skálová.

Už teď se těšíme na příběh, který si tito žáci pro nás připraví.

63 queries in 1,049 seconds. From 44.220.44.148 --ID--: