Podej ruku, nech se vést

Nepořádek, nepořádek
ten je na nás krátký,
my jsme děti šikovné,
vrátíme ho zpátky.
Odpad patří do popelnic,
jako ryba do vody,
abychom tu zase měli,
školu plnou pohody.

Básničkou jsme zahájili první tematický den letošního školního roku s žáky naší družiny. Již podle obsahu poznáte, že tématem tohoto dne, který se uskutečnil 2. 10. 2019, bylo třídění odpadu. Nenechali jsme se ničím zaskočit a připravovali jsme se na tento den již dopředu.

Během motivační hodiny, žáci zjistili, které odpady můžeme recyklovat, v co se dají proměnit a jak vypadají nádoby na tříděný odpad, mohlo by se to zdát zbytečné, ale u nás ve škole odpad třídíme, a když jsou nádoby rozlišeny pouze barvou, musíme se tyto barvičky naučit, vždyť k nám přišli noví žáčci do první třídy a do třídy přípravné. Zároveň si všichni vyzkoušeli udělat piktogramy, které jim orientaci v nádobách na třídění ještě usnadní.

A 2. 10. už jsme se pustili do soutěžení, všechny čtyři týmy bojovaly pod kapitánským vedením jako lvi a vlastně i lvice. Všichni si poradili s třídícím kvízem i namalovali výrobky, které by mohli z vytříděného odpadu vyrobit. Myslím si, že pro naše žáčky už bude třídění opravdovou hračkou. A náš pořádný skřítek Rákosníček všem čtyřem týmům přinesl odměnu v podobě sušeného ovoce.  

66 queries in 0,279 seconds. From 44.200.86.95 --ID--: