Jablečný den

V pátek 13. září se druhá třída vydala do jablečného sadu v Brně – Starém Lískovci. Během cesty do sadu děti prožívaly zážitek z cesty autobusem, který nás provezl dvěma brněnskými tunely – Dobrovským a Pisáreckým.

V Lískovci jsme navštívili prodejnu jablek, kde jsme si pohlédli různé jablečné odrůdy. Zjistili jsme, co všechno se na podzim sklízí – brambory, hrušky, švestky. Načepovali jsme si jablečný mošt, koupili křížaly a ovocnou trubičku na pondělní ochutnávku ve škole. Poté nás čekala cesta do sadu, kde jsme si nasbírali jablíčka. Po zvážení jsme vše zaplatili a pustili jsme se do ochutnávky natrhaných jablek – moc nám všem chutnalo. Cesta zpět ubíhala rychle a my se těšíme na další takový výlet.

V pondělí 16. 9. jsme společně ochutnaly dobroty ze sadu – mošt, křížaly, upekly jsme štrůdl. Jablečný den se vydařil.

66 queries in 0,971 seconds. From 2a02:598:96:8a00::1200:12d --ID--: