DESIGNLAB

V pátek 15. 12. žáci 9. A a 8. A navštívili v rámci výtvarné výchovy unikátní prostor pro workshopy a tvůrčí aktivity v Moravské galerii. Čekala je designová laboratoř neboli DESIGNLAB plně vybavena nejmodernějšími technologiemi na poli odvětví designu a uměleckého řemesla – 3D tiskárny, řezací plotr, termolis, programovatelný šicí stroj, plackovače a mnoho dalšího. 👩‍💻🤖

Během pátečního dopoledne v DesignLaboratoři si žáci vše vyzkoušeli a každý z nich si vybral to, co ho nejvíce zaujalo. 🤩 Některé technologie znali ze školy, s některými pracovali poprvé.
Třešničkou na dortu byla robotická ruka v nové kavárně se sci-fi designem v Moravské galerii. 🦾☕ Robot pracuje jako barista, současně je exponátem i zaměstnancem galerie. Do minuty připraví kávu, horkou čokoládu nebo limonádu. V nabídce má i jednu specialitu – selfieccino. Do pěny cappuccina nebo horké čokolády vykreslí fotku zákazníka.

Zkrátka to bylo povedené kreativní dopoledne. 😍

63 queries in 0,906 seconds. From 3.14.142.115 --ID--: