FabLab Experience před naší školou

Od 20. ledna do 30. ledna před naší školou stála pojízdná technická dílna – šedo-červený kamion FabLab Experience. Nejen pro žáky, ale i učitele se stal vítaným zpestřením výuky.

Po komentované prohlídce vybavení kamionu měli žáci možnost si stroje vyzkoušet a něco si na nich vyrobit, a tak si z laserové řezačky odnesli podtácek z překližky s laserem vypáleným obrázkem dle vlastního výběru. 3D tiskárny se také těšily velké oblibě. Některé žáky dílna zaujala natolik, že se zdrželi ve škole i po vyučování, aby se do ní mohli znovu podívat.

A co vlastně FabLab Experience je?
FabLab je návěs, který se po zaparkování promění v dílnu plnou moderních výrobních strojů.
Nabídne Vám praktické vzdělání v oblasti digitálních výrobních technologií. Dozvíte se nejen aktuální informace o moderní výrobě, ale také žáci dostanou příležitost si všechny stroje vyzkoušet a něco si na nich i vyrobit.

Čeká na Vás například elektronový mikroskop, CNC frézky, 3D tiskárny, Elektro dílna, laserová řezačka a gravírka a mnoho dalšího.

63 queries in 1,032 seconds. From 44.223.39.199 --ID--: